I když se na první pohled může zdát, že nový kryt není kdovíjak zajímavý, opak je pravdou. Toto zajímavé řešení, nesoucí název Fuze, uchvátilo za pouhých pár dní několik stovek lidí z různých koutů světa. A další přibývají prakticky každou hodinu.

Nadšenci totiž neměli dostatek prostředků na rozjetí masové výroby svépomocí, proto celý projekt rozjeli prostřednictvím crowdfundingového serveru Indiegogo. Na něm mohou lidé přispívat tvůrcům na jejich nápady.

Průřez krytem Fuze

Průřez krytem Fuze

FOTO: archív tvůrců

V případě krytu Fuze přispělo za pouhých pět dní již bezmála 1050 lidí částkou 72 673 dolarů, tedy v přepočtu více než 1,7 miliónu korun. Uživatelé přitom budou moci posílat další peníze ještě 25 dní, a tak bude výsledná částka patrně ještě citelně vyšší. Nevýhodu iPhonů tak parta tří mladíků proměnila doslova v továrnu na peníze.

Zájmu lidí se nedá příliš divit. Každý, kdo přispěl částkou alespoň 49 dolarů (1200 Kč), totiž zajímavou novinku dostane.

A co Fuze vlastně umí? V první řadě přidává k chytrému telefonu od společnosti Apple sluchátkový konektor jack 3,5 mm. Zapojit je tak díky němu možné naráz sluchátka i nabíječku, což jinak běžně u iPhonů 7 a 7 Plus nejde – u nich je zapotřebí speciální redukce.

Telefon s krytem přibere v pase pouze pět milimetrů

Telefon s krytem přibere v pase pouze pět milimetrů

FOTO: archív tvůrců

V krytu je navíc integrovaná druhá baterie. Do verze pro menší sedmičku se vešel akumulátor s kapacitou 2400 mAh, varianta pro iPhone 7 Plus pak nabízí kapacitu 3600 mAh. Další výhoda je tedy zřejmá, kryt dokáže prodloužit výdrž baterie.

Jeho konstrukce je navíc odolná, díky čemuž by měl přístroj vydržet i méně šetrné zacházení a měl by být dostatečně chráněn i proti pádům. Přitom tloušťka krytu narostla proti samotnému telefonu pouze o pět milimetrů a jeho hmotnost činí 28 gramů.

Fuze by se měl po skončení kampaně na serveru Indiegogo objevit také ve volném prodeji. S dostupností se počítá ještě před Vánocemi.

Kryt Fuze

Kryt Fuze

FOTO: archív tvůrců