Obě novinky se v zahraničí i v tuzemsku začaly prodávat letos v březnu. [celá zpráva]

Data analytiků tedy shrnují prodejní výsledky za první měsíc na pultech obchodů. Prodeje sedmiček jsou podle nich na některých trzích až o padesát procent vyšší než v případě loňských modelů Galaxy S6 a S6 edge, uvedl server Tech Crunch.

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

FOTO: Albert Gea, Reuters

Zájem byl ze strany zákazníků tak vysoký patrně i díky tomu, že jihokorejský elektronický gigant rozdával v rámci předobjednávek virtuální brýle Gear VR zadarmo jako dárek. Tento speciální headset je kompatibilní nejen s novými přístroji od Samsungu, ale také s předchozí generací. V obchodech se běžně prodává za více než tři tisíce korun. [celá zpráva]

Co umí vlajkové lodi Samsungu?

Menší Galaxy S7 je vybaven 5,1palcovou obrazovkou s rozlišením 2560 × 1440 obrazových bodů. Větší S7 edge má pak 5,5palcový displej s totožným rozlišením. Na rozdíl od obyčejné S7 je dotykový panel zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice. Displej na bočnicích má být stejně jako u předchůdce využit pro zobrazení času, notifikaci, ale také pro ovládání některých aplikací a funkcí.

Obě sedmičky lákají na certifikaci IP68, zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Výrobci se ji podařilo do těla zařízení dostat, aniž by nějak narušil líbivý vzhled. Smartphone díky tomu může být ponořen do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

Porovnání velikosti obou novinek, v pozadí je větší verze Galaxy S7 edge.

Porovnání velikosti obou novinek, v pozadí je větší verze Galaxy S7 edge.

FOTO: archív výrobce

V útrobách nových chytrých telefonů od Samsungu tepe osmijádrový procesor, jehož čtyři jádra jsou taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,6 GHz. Ten je doplněn o 4 GB operační paměti. Úložný prostor je možné rozšířit díky čtečce paměťových karet.

Vylepšení se dočkaly i fotoaparáty, jihokorejský výrobce vůbec poprvé použil technologii tzv. duálních pixelů. Díky tomu by měl být zachycovaný obraz daleko jasnější a ostřejší. Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 12 megapixelů a je napojen na objektiv se špičkovou světelností F1,7. Objektiv na přední straně má stejnou světelnost a rozlišení pět megapixelů.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: