Otestovat odolnost vlajkové lodi společnosti Sony se rozhodl uživatel Jerry Rig, který se specializuje na opravy a testování elektroniky, automobilů a motorek. Ten mimochodem už loni v listopadu upozornil na to, že problémy s ohýbáním má také nový Nexus 6P, který vyrobila čínská společnost Huawei ve spolupráci s americkým Googlem. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Nový Nexus 6P je možné snadno ohnout.

zdroj: jerryrigeverything.com

Jak je vidět na videu výše, na ohnutí Xperie Z5 Premium nepotřeboval tento nadšenec kdovíjak velké úsilí. Vzal přístroj do ruky, zapřel se palci o zadní stranu a prostě jej ohnul. Přitom jde vidět, jak část kovové konstrukce praskla.

K ohybu došlo v místě, kde se nachází pohotovostní tlačítko. Právě v této části je totiž v kovové slitině vyříznut otvor, což způsobuje oslabení celé konstrukce, jejíž tloušťka dosahuje hodnoty pouze 7,8 mm.

Sony Xperia Z5

Sony Xperia Z5 Premium

FOTO: archív výrobce

Jak se k problémům s ohýbáním postaví výrobce, a zda bude případně nechtěně poničené přístroje přijímat k reklamaci, se zatím neví. Přesně tak se totiž k problémům s ohýbáním postavila loni společnost Apple. Neúmyslně poničené přístroje lidem v rámci zkráceného reklamačního řízení měnila bezplatně za nové.

K ohnutí smartphonu totiž může relativně snadno dojít, pokud je umístěn v kapse v těsných džínách. Stačí, aby si pak jeho majitel sedl – u iPhonů bylo přitom jedno, zda měl přístroj vložený v přední nebo zadní kapse, prostě se ohnul. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: iPhone 6 se ohýbá, stěžují si zákazníci

zdroj: Unbox Therapy