Nový Nexus 6P sází na elegantní design. Celokovová konstrukce vyrobená z leteckého eloxovaného hliníku má tloušťku pouze 7,3 mm. Díky výrobním materiálům by si měl přístroj zachovat i poměrně slušnou odolnost.

Váha zařízení dosahuje hodnoty 178 g, což víceméně odpovídá proporcím telefonu, které jsou dány 5,7palcovým displejem. Právě dotyková obrazovka má být jedním z dalších lákadel novinky. Nabídne totiž vysoké rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů a technologii AMOLED pro co nejvěrnější zobrazení barev.

Nexus 6P

Nexus 6P

FOTO: archív výrobce

Uvnitř Nexusu 6P se ukrývá osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810, jehož čtyři jádra jsou taktována na 1,8 GHz a další čtyři na 1,5 GHz. K dispozici má tento výkonný čip 3 GB operační paměti a paměť od velikosti 32 GB do 128 GB. Vše bude pracovat pod operačním systémem Android.

Také multimediální výbava bude nadstandardní. Řeč je především o stereofonních reproduktorech, které jsou umístěny nad a pod displejem. Jde tedy o stejný koncept, se kterým slaví již několik let úspěch společnost HTC.

HTC One M9

Na stereofonní reproduktory na čelní straně láká už několik let společnost HTC.

FOTO: archív výrobce

Hlavní fotoaparát na zadní straně telefonu má rozlišení 12,3 megapixelu, nabízí světelnost f/2.0, laserový autofokus a dvojitý blesk. Při 30 snímcích za sekundu je s ním možné natáčet i 4K videa. Senzor na čelní straně pak nabízí rozlišení 8 megapixelů.

Ve výbavě přístroje nechybí samozřejmě ani čtečka otisků prstů. Ta však není umístěna v domovském tlačítku, ale tak trochu netradičně na zadní straně chytrého telefonu. Podle výrobce je to přirozenější. Vezmete telefon do jedné ruky a on se automaticky odemkne díky tomu, že prst spočine rovnou na čtečce. Samozřejmě se ale tedy nebude skenovat palec, ale místo něj ukazováček.

Nexus 6P

Čtečka otisků prstů je umístěna netradičně na zadní straně smartphonu.

FOTO: archív výrobce

Přestože se novinka svou výbavou i výkonem může měřit s těmi nejlepšími smartphony na trhu, cena bude příznivější. V poslední době je trendem, že nové top modely se prodávají klidně i za více než 20 000 korun, Nexus 6P však půjde do prodeje s cenovkou od 499 USD, tedy něco málo přes 12 tisíc korun.

Je pravděpodobné, že v Česku bude cena novinky o něco vyšší, stále by však měla být výrazně příznivější než v případě aktuálně nabízené konkurence. Na pultech obchodů se Nexus 6P objeví v průběhu října, avšak pouze v zahraničí. V Česku by měl být dostupný o několik týdnů později, nejspíše tedy ještě před Vánocemi.