Nové iPhony odhalí Apple nejspíše až na konci září. To je i jeden z hlavních důvodů, proč si Samsung s uvedením nové vlajkové lodi tak pospíšil – na pultech obchodů se tak plusko ukáže dříve než konkurence s logem nakousnutého jablka.

Galaxy S6 edge+ se v Česku nabízí v rámci předobjednávky již od poloviny srpna. Ceny základního 32GB modelu začínají podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, na 22 590 Kč. Zájemci o 64GB verzi pak zaplatí 25 390 korun.

Samsung Galaxy S6 edge+

Samsung Galaxy S6 edge+

FOTO: Andrew Kelly, Reuters

Po hardwarové stránce patří Galaxy S6 edge+ k tomu nejlepšímu, co je možné aktuálně zakoupit. Pracovní tempo udává osmijádrový čip, jehož čtyři jádra pracují na frekvenci 2,1 GHz a další čtyři na 1,5 GHz. K dispozici jsou dále 4 GB operační paměti typu LPDDR4.

Výkon by tak měl být díky vyšší kapacitě operační paměti o něco vyšší než u předchůdce. Ten se přitom pyšnil titulem nejvýkonnější smartphone na světě, který nyní nejspíše převezme právě uvedená novinka.

Samsung Galaxy S6 edge+

Samsung Galaxy S6 edge+

FOTO: Andrew Kelly, Reuters

Displej má úhlopříčku 5,7 palce, rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů (518 ppi) a je vybaven technologií Super AMOLED. Dotykový panel je navíc zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice. Displej na bočnicích má být využit pro zobrazení času, notifikaci, ale také pro ovládání některých aplikací a funkcí.

Ve výbavě nechybí ani čtečka otisků prstů, zabudovaná v domovském tlačítku. Samozřejmostí jsou také rychlé datové přenosy LTE kat. 6, které nabízejí teoretickou rychlost až 300/50 Mbps.  [celá zpráva]