Jen v sousedním Německu čekala před berlínským Apple Storem necelá tisícovka lidí. Podle informací Novinek měl obchod připravené necelé tři stovky přístrojů s logem nakousnutého jablka. Dostalo se tak jen na ty, kteří neváhali přispěchat do fronty s několikadenním předstihem.

Ti nejodvážnější strávili před dveřmi obchodu šest nocí. „Přišel jsem v sobotu v 9.30 hod.,“ prozradil Helge Bruhn, který stál v čele fronty v Berlíně. V čekání mu pomáhal jeho kamarád, se kterým se střídali, aby si mohl Bruhn odpočinout.

Ceny iPhonu 6 u našich západních sousedů startují na 699 eurech (19 200 Kč), za větší iPhone 6 Plus pak zaplatí zájemci v přepočtu minimálně 799 eur (22 000 Kč). [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé čekali ve frontě v Berlíně a v Paříži na nový iPhone několik dní.

zdroj: Reuters

Podle Bruhna bylo čekání velkou zábavou a šancí navázat nové kontakty. „Stálo to za to, byla to skvělá zkušenost. Potkal jsem zde lidi z Moskvy i Arménie,“ podotkl s tím, že mezi zájemci o nové iPhony byla celá řada překupníků z jiných států.

Ti se stejně jako v minulých letech objevovali i v dalších státech, kde šly iPhony 6 a 6 Plus v první vlně do prodeje, jako jsou například USA, Francie a Japonsko. Hlad po nových chytrých telefonech s logem nakousnutého jablka je totiž tak velký, že jsou v současnosti za něj někteří jedinci ochotni zaplatit více, než kolik požaduje Apple.

Zleva iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Zleva iPhone 6 a iPhone 6 Plus

FOTO: archív výrobce

Americký počítačový gigant již dříve uvedl, že podle předobjednávek je největší zájem o větší iPhone 6 Plus, všechny dostupné kusy v rámci předobjednávky byly minulý týden v pátek rozebrány zákazníky za pouhou jednu hodinu.

Dostupnost nových chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka je pro další trhy plánována už na pátek 26. září. V rámci druhé vlny se iPhony 6 a 6 Plus začnou prodávat například v sousedním Rakousku, Itálii nebo ve Španělsku. Kdy přesně se obě novinky objeví v Česku, zatím Apple neprozradil. Otazník visí také nad oficiální prodejní cenou, někteří tuzemští prodejci však novinky nabízejí v rámci předobjednávky klidně i za 38 tisíc Kč. [celá zpráva]

Video

Apple iPhone 6 a 6 Plus