Oba iPhony již má podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, ve svém portfoliu několik desítek českých e-shopů. Ceny menší šestky s kapacitou 16 GB startují na 19 990 Kč, 128GB variantu si však někteří prodejci cení na více než 37 000 Kč.

Až na 37 000 Kč se šplhají ceny také 128GB verze většího iPhonu 6 Plus. Jeho základní 16GB varianta se pak prodává od 22 000 Kč. Rozdíly v cenách jsou však propastné. V některých obchodech tak klidně ten samý přístroj můžete sehnat o několik tisíc levněji, nebo naopak dráž.

Oba nové iPhony vedle sebe

Oba nové iPhony vedle sebe

FOTO: archív výrobce

Zájem o nové iPhony je stejně jako u každé předešlé generace enormní. Společnost Apple potvrdila, že za prvních 24 hodin od startu předobjednávek projevily o nové chytré telefony s logem nakousnutého jablka zájem čtyři milióny lidí.

Nové iPhony 6 a 6 Plus se začnou prodávat v USA a dalších osmi zemích v pátek 19. září. Zástupci Applu však již avizovali, že čtyři milióny přístrojů nezvládnou do tohoto data vyexpedovat. Někteří zájemci si tak na novinku budou muset počkat až několik týdnů.

V Česku nejspíše později

Zájem je především o větší iPhone 6 Plus, všechny dostupné kusy v rámci předobjednávky byly minulý týden v pátek rozebrány zákazníky za pouhou jednu hodinu. Menší verze s pořadovým číslem šest prý bude naskladněna v dostatečném množství.

Enormní zájem zákazníků nejspíše posune oficiální zahájení prodeje v dalších státech. Například do České republiky se tak nové iPhony dostanou až ve chvíli, kdy bude ukojena poptávka na zahraničních trzích. Oficiální datum Apple stále nezveřejnil.