Na pultech tuzemských obchodů se phablet Note 4 objeví v průběhu října. Jak to ale zatím vypadá, bude patrně dražší než ve středu odhalený iPhone 6. U něj se totiž počítá s tím, že ceny budou startovat pod hranicí 20 000 Kč.

Je pravda, že za 21 500 Kč se dá v dnešní době bez problémů pořídit velmi slušně vybavený notebook. Ani Galaxy Note 4 ale rozhodně není žádné ořezávátko. V prodeji se objeví dvě výkonnostní verze. Jedna nabídne čtyřjádrový procesor s taktem 2,7 GHz, druhá osmijádrový čip, jehož čtyři jádra budou udávat pracovní tempo na frekvenci 1,9 GHz a zbylá čtyři na 1,3 GHz. V obou případech se operační paměť pochlubí kapacitou 3 GB.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4

FOTO: archív výrobce

Displej nového phabletu od společnosti Samsung nabídne úhlopříčku 5,7 palce a rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Ovládat jej půjde stejně jako u předchozích generací kromě dotyků také speciálním perem – tzv. stylusem, který bude stejně jako u všech předchozích generací součástí balení.

Ve výbavě čtyřky nechybí ani 16megapixelový fotoaparát na zadní straně phabletu. Pro videokonference pak slouží druhý objektiv vpředu, který je doplněn o 3,7megapixelový snímač. Kapacita úložného prostoru dosahuje hodnoty 32 GB a je možné ji dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Galaxy Note 3

Loňský model Galaxy Note 3

FOTO: archív výrobce