„Značku Nokia má Microsoft k dispozici na určitou dobu, ale tato značka nebude u smartphonů používána příliš dlouho. Práce jsou v plném proudu…“ prohlásil Elop v on-line chatu. Značku Nokia smí Microsoft používat po dobu deseti let.

Jak upozornil server Techradar, na nových mobilech se nebude objevovat ani nová značka amerického softwarového gigantu. „Microsoft Mobile Oy je pouze právní pojem, který byl vytvořen s cílem usnadnit spojení. Není to značka, která by byla vidět ze strany spotřebitelů,“ konstatoval Elop.

ČTĚTE TAKÉ:
Nokia – od toaletního papíru přes holínky až k mobilnímu vrcholu a pádu

Jisté je však to, že jednotlivé produktové řady budou pokračovat i nadále. „Značky a produkty Lumia a Asha, stejně jako zbytek portfolia mobilních telefonů prodávaných pod značkou Nokia, budou převedeny na společnost Microsoft jako součást transakce,“ uvedla minulý týden na dotaz Novinek Lenka Čábelová, mluvčí společnosti Microsoft v České republice.

Majitelé mobilů od Nokie se o případnou podporu, například záruční servis, nemusí obávat. „Toto portfolio produktů značky Nokia bude i nadále dostávat plnou podporu od společnosti Microsoft,“ potvrdila mluvčí.

Nokia zaspala na poli smartphonů

Finská společnost Nokia dokončila prodej své divize výroby mobilních telefonů americkému Microsoftu na konci dubna. Obě firmy se současně dohodly, že součástí transakce nebudou dvě továrny v Indii a Koreji, oznámila v pátek Nokia. Microsoft se dohodl na převzetí divize Nokie za 5,44 miliardy eur (149,4 miliardy Kč) loni v září.

Finská Nokia bude i nadále působit ve svých aktivitách jako samostatný subjekt. I když již nevlastní mobilní divizi, bude se věnovat například oblasti telekomunikační infrastruktury.

Nokia byla od 90. let největším výrobcem mobilních telefonů na světě, z první příčky ji ale před dvěma roky sesadil jihokorejský konkurent Samsung Electronics. Finský výrobce zaspal hlavně na poli smartphonů.