Prvním telefonem na světě, který dokáže šrámy na svém těle sám odstranit, je LG G Flex. Na videu výrobce ukazuje, jak vypadají zadní kryty obyčejného mobilu a novinky, když je poškrábe kartáček s kovovými štětinami.

LG G Flex

LG G Flex

FOTO: archív výrobce

Rýhy jsou vidět na obou zařízeních. G Flex si je ale za pár minut dokáže sám zahojit a prakticky žádné oděrky na něm nejsou vidět. Že nová technologie opravdu funguje, vyzkoušelo i několik odvážlivců, kteří přístroj již vlastní nebo testují. Internetem tak koluje řada videí, jak si telefon dokáže vyléčit šrámy od klíčů, ale dokonce například i hlubší rýhy od nože.

G Flex je prvním smartphonem od společnosti LG se zakřiveným displejem. Výrobce zapracoval mimo jiné na jeho celkové odolnosti. Ohnutý displej je tak možné zcela narovnat a zase vrátit zpět, aniž se zařízení nějak poškodí. Stejně tak by měl smartphone bez újmy přečkat menší pády.

LG G Flex

LG G Flex

FOTO: archív výrobce

Šestipalcový dotykový displej smartphonu od LG je zakřivený podle ohybu tváře, tedy střed displeje ustupuje proti horní a spodní hraně dozadu. To je zcela odlišný koncept, než jaký zvolil Samsung.

Model Galaxy Round má totiž vypouklé bočnice přístroje, což podle jihokorejského elektronického giganta zvyšuje ergonomii jinak příliš velkého telefonu. Zda bude zakřivení u LG Flex využito i k ovládání nějakých aplikací, tak jako je tomu u novinky od Samsungu, zatím není zřejmé.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Konkurenční Samsung Galaxy Round