Zabezpečení se podařilo prolomit uskupení Chaos Computing Club (CCC), která patří mezi největší a nejrespektovanější skupinu hackerů na světě. Informovala o tom agentura Reuters.

ČTĚTE TAKÉ: Aktualizace iPhonu vyšla uživatele draho

CCC na svých internetových stránkách zveřejnila video, které ukazuje, jak se někdo snaží dostat do iPhonu 5S pomocí falešného otisku prstu. Skupina jej získala tak, že si otisk vyfotografovala a vytiskla na tenkou folii. Ke svému článku rovněž přidala návod, jak získat otisk prstu.

Zástupci Apple se ke zprávě zatím nevyjádřili. Pokud je zpráva pravdivá, bude to pro amerického počítačového giganta velmi nepříjemné, protože právě snímačem otisků chtěl výrazně odlišit svůj přístroj od konkurence.

Video

Výkonný iPhone 5S

Zdroj: Apple

Odměna za prolomení

„Otisk prstu by se neměl používat pro zabezpečení čehokoli. Necháváte ho všude a je velmi jednoduché vyrobit si falešný otisk prstu,“ uvedl v článku hacker, který si říká Starbug. Podle CCC lze podobný postup použít k prolomení většiny snímačů otisků prstů na trhu.

Dotykový senzor na novém modelu iPhonu 5S slouží k odemknutí přístroje a nakupování v internetovém obchodě iTunes. Uživateli stačí jednoduše přiložit svůj prst na hlavní tlačítko telefonu. Recenzenti se minulý týden rozplývali nad jeho spolehlivostí a nad tím, jak snadno se používá.

Bezpečnostní odborníci, kteří minulý týden nabídli odměnu tomu, kdo jako první prolomí zabezpečení snímače prstů iPhonu, uvedli, že zkoumají informace zveřejněné na internetových stránkách CCC, ale chtějí více informací. Odměna za prolomení kódu činí více než 13 tisíc dolarů (téměř 248 tisíc Kč) v hotovosti, napsala agentura Reuters.