Jedním z nich je čtyřiačtyřicetiletý podnikatel Tecuja Tamura, který si ve středu rozložil kempinkovou židličku a spacák před obchodem v tokijské luxusní čtvrti Ginza, napsala agentura AFP.

Jedním z čekajících je Tecuja Tamura (uprostřed).

Jedním z čekajících je Tecuja Tamura (uprostřed).

FOTO: Toru Hanai, Reuters

"Jsem rád, že jsem si zajistil první místo," řekl AFP, zatímco posílal na Twitter další zprávy ze svého iPhonu 4. Od doby, kdy zahájil své čekání na nový model, prý počet těch, kdo ho na této sociální síti sledují, stoupl o tisícovku. "Tím, že jsem tady, mi stoupá adrenalin. Vybral jsem si dovolenou, abych tu mohl být – a až si jako první koupím nový model, získá to všechno smysl," dodal.

Video

Levný iPhone 5C

Zdroj: Apple

V Česku až v listopadu

Kromě Japonska se nové iPhony začnou 20. září prodávat také v USA, Austrálii, Kanadě, Číně, Francii, Singapuru, Hong Kongu, Portoriku, Japonsku, Velké Británii a Německu. Model 5C se u našich západních sousedů bude nabízet od 599 eur (15 000 Kč) a verze 5S od 699 eur (18 000 Kč).

Video

Výkonný iPhone 5S

Zdroj: Apple

Řada zahraničních zdrojů přitom ještě před tiskovou konferencí uváděla, že model iPhone 5C bude ještě výrazně levnější – počítalo se s cenou 399 eur (10 000 Kč). I tak je ale plastová novinka nejlevnějším novým iPhonem, který kdy Apple uvedl na trh.

Oficiální ceny pro Českou republiku zatím nebyly stanoveny. Prodeje by měly být zahájeny v průběhu listopadu, stejně jako ve zbytku světa.