Zvýšený zájem o přechod na neomezené tarify odstartovala v polovině dubna Telefónica, když razantně snížila výši měsíčního paušálu. Klesla na méně než polovičních 749 korun v případě uzavření smlouvy na dva roky. Na podobnou úroveň tarify následně stlačili i konkurenti. [celá zpráva]

U Telefóniky na nové tarify přešlo zhruba 550 000 z pěti miliónů zákazníků. T-Mobile hlásí 450 000 z 5,5 miliónu uživatelů. Z toho 275 000 si podle mluvčí Martiny Kemrové vybralo nejvyšší tarif. U Vodafonu na nové tarify přešlo 220 000 z 3,4 miliónu klientů.

Podle expertů souvisí razantní snížení cen neomezených tarifů s příchodem virtuálních operátorů, kteří lákají klienty na levnější a jednodušší služby, i příprava na vstup čtvrtého operátora, který by mohl vzniknout po aukci kmitočtů pro rychlou mobilní síť LTE.

Neomezené volání i pro předplacenky

Neomezené volání a SMS zprávy nejsou výsadou pouze paušálních zákazníků. Tuzemští operátoři nabízejí tyto služby také pro předplacenky. Například u Vodafonu je možné aktivovat balíček Neomezené volání do sítě na den za 20 Kč.

Na stejnou sumu vyjde i nabídka Nonstop víkend, která zahrnuje oba poslední dny v týdnu. Oba balíčky však obsahují neomezené volání a SMS zprávy pouze v rámci vlastní sítě.

Nabídku pro předplacenky spustila v květnu také konkurenční Telefónica. U té je možné zakoupit balíčky vždy na týden. Za 100 Kč získají lidé neomezené volání v rámci O2, za 225 Kč pak volání i SMS do všech sítí a navíc ještě 250 MB dat.

Nejvyšší nabídka vyjde na 275 Kč a kromě neomezeného volání do všech sítí a bezplatných SMS zpráv obsahuje navíc 750MB limit. I poslední balíček je platný opět na sedm dní.

T-Mobile sází na odměny za dobití. Zákazník si může vybrat například mezi voláním zdarma v rámci T-Mobilu a voláním za 2,50 Kč do všech sítí či 25 MB internetu na týden.