„Nokia 207 a Nokia 208 jsou určeny pro ty uživatele, kteří mají rádi klasické telefony s tradiční klávesnicí, ale nechtějí přijít o výhody chytrých telefonů, jako je připojení k sociálním sítím a přístup na internet,“ uvedl Timo Toikkanen, výkonný viceprezident divize Mobilní telefony společnosti Nokia.

Nokia 208

Nokia 208

FOTO: Nokia

Všechny tři novinky mají barevné displeje s úhlopříčkou 2,4 palce a podporují rychlé datové přenosy 3G. Kromě přístupu na internet je samozřejmě možné obsluhovat e-mailovou schránku, ale například i nejrůznější chatovací programy, jako je WhatsApp nebo Twitter. Další aplikace je navíc možné doinstalovat prostřednictvím Nokia Store.

Jednou z největších výhod je u modelů 207 i 208 dlouhá pohotovostní doba přesahující jeden měsíc. Pouze dvousimková Nokia 208 vydrží pracovat na baterii pouze 20 dní. To je ale pořád výrazně více než prakticky všechny chytré telefony.

Nokia 207

Nokia 207

FOTO: Nokia

Model 208 je ve srovnání s 207 vybaven vestavěným fotoaparátem s rozlišením 1,3 MPx. K dispozici jsou u něj i pokročilé funkce, jako například panoramatické snímky či snadné sdílení momentek s jinými zařízeními.

V prodeji by se všechny tři modely měly objevit za cenu okolo 50 eur (1300 Kč) bez daní a dotací. Čeští obchodníci by tak měli novinku nabídnout za cca 1500 Kč.