NEC je partnerem Lenova už ve výrobě osobních počítačů a tabletů. Podle médií obě firmy vedou už několik měsíců rozhovory o prodeji své divize mobilních telefonů. Mluvčí NEC agentuře Reuters zprávu o společném podniku odmítl komentovat, připustil ale, že mobilní divize firmy má potíže a že pro ni firma „zvažuje různé možnosti“.

Společnost Lenovo je v prodeji osobních počítačů druhá za americkou firmou Hewlett-Packard a v prvních měsících roku se jí těsně přiblížila. Čínský výrobce, který se dostal na přední místa na světě v roce 2006 převzetím divize osobních počítačů od americké IBM, v posledních letech dál rozsáhle investoval do své expanze. V současnosti razantně rozšiřuje své aktivity v chytrých telefonech a tabletech a je nyní druhým největším výrobcem smartphonů pro čínský trh.

Lenovo se zabývá také výrobou chytrých telefonů. Na snímku je vidět aktuálně nabízený model LePhone, který se těší popularitě na čínském trhu.

Lenovo se zabývá také výrobou chytrých telefonů. Na snímku je vidět aktuálně nabízený model LePhone, který se těší popularitě na čínském trhu.

FOTO: Lenovo

Akcie Lenova v úterý na hongkongské burze vzrostly díky zprávě o téměř čtyři procenta. Hongkongský akciový index přitom zůstal bez větších změn.

Zisk Lenova vzrostl v posledním čtvrtletí o 90 procent a za celý rok o třetinu. Firmě se vyplácí nástup do segmentu mobilních zařízení v čele se smartphony, kde zaznamenala prudký růst prodeje. Lenovo díky akvizicím v oboru smartphonu a tabletů za poslední rok zvýšila tržby z prodeje těchto přístrojů o 74 procent.