Prototyp přístroje výrobce odhalil na největším světovém veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress, který se konal tento týden ve španělské Barceloně. [celá zpráva]

Dlouhé výdrže bylo dosaženo použitím dotykového displeje na bázi elektronického inkoustu, který používá většina čteček ebooků. Absence barevného displeje samozřejmě přináší i několik omezení. Panel například není podsvícený, a tak je nutné v noci používat baterku. Na druhou stranu na ostrém slunci je čitelnost bezkonkurenční.

Obnovovací frekvence displeje je také příliš pomalá pro hraní her nebo sledování videa. Všechny ostatní činnosti, jako je například práce s emailem či brouzdání po internetu, fungují bez problémů.

Prototyp chytrého telefonu pracuje pod operačním systémem Android, jeho přesnou hardwarovou specifikaci výrobce na veletrhu neprozradil. Jisté není ani to, kdy by se novinka měla objevit na trhu a za jakou cenu.

Model se dvěma displeji

Společnost E Ink myslela i na lidi, kterým nebude tato novinka kvůli svým nevýhodám vyhovovat. Na veletrhu MWC totiž ukázala také přístroj YotaPhone, který disponuje dvěma displeji. Na přední straně je klasický barevný dotykový a na zadní pak panel na bázi elektronického inkoustu.