„Co je úžasné na tomto veletrhu, je to, že vidíte, jak se nápady stávají realitou. Otázkou je to, jak technologie vylepší naše životy. Za dva roky se stal cloud z představy realitou. A průměrná rychlost internetu se v domácnostech násobně zrychlila. Ve většině amerických měst pro nás není problém zavést do domácnosti internet o rychlosti 1 GB/s,“ uvedl McAdam.

Ředitel amerického operátora Verizon Lowell McAdam na veletrhu CES 2013 v Las Vegas.

Ředitel amerického operátora Verizon Lowell McAdam na veletrhu CES 2013 v Las Vegas.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

„Lidé dnes sledují videa na internetu v průměru zhruba stejnou měrou, jako v televizi. V budoucnu bude cílem tato média ještě daleko více propojit a přizpůsobit pro jednotlivé uživatele. A je jedno, zda půjde o sledování sportů či filmů a seriálů. Některé z těchto inovací změní společnost,“ konstatoval ředitel Verizonu.

Nové technologie podle něj budou moci využívat i jednotliví hasiči při zásazích. Na počítačových tabletech by mohli snadno vidět vše, co vidí jejich kolegové. Speciální měřiče by jim pak ukazovaly hustotu kouře v zasažených místech. Takovouto technologii zástupci Verizonu prezentovali na videu ve velkém sále hotelu Venetian v Las Vegas.