Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, je možné novinku koupit za 14 995 Kč. V prodeji je možné nalézt také celou řadu originálního příslušenství. Za sto korun získáte pouzdro v libovolné barvě, za 1200 Kč pak originální základnu pro bezdrátové dobíjení.

Lumia 920 je vybavena 4,5palcovým displejem s rozlišením 1280 x 768 obrazových bodů. Ten by měl patřit k těm nejlepším na trhu – fotografie na něm totiž vypadají, jako by byly namalované. Dotykový panel je navíc vybaven technologií Nokia ClearBlack s módem vysokého jasu a vylepšeními pro čtení na přímém slunci.

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

FOTO: Nokia

Srdcem nového chytrého telefonu je dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz. K dispozici má přístroj 1 GB operační paměti a úložný prostor s kapacitou 32 GB. Ten není možné na rozdíl od řady konkurenčních modelů dále rozšiřovat pomocí paměťových karet.

Velkým lákadlem nové Lumie 920 je také chytré indukční dobíjení. V praxi se tak telefon obejde bez jakýchkoliv kabelů. Stačí jej položit na speciální podložku, která je součástí balení a mobil se začne sám nabíjet. [celá zpráva]

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 s dobíjecí podložkou

FOTO: Nokia