Zakoupit novinku si během půlnočního prodeje přišlo více než sto lidí. „Čekáme tady od půl pátý, chceme iPhone pětku,“ uvedl mladý muž, který stál ve frontě před pražskou prodejnou T-Mobilu. „Používali jsme všechny generace a na novinku se těšíme,“ dodal jeho kolega, který stál ve frontě s ním.

První majitel iPhonu si ale jej ale nebude užívat dlouho. „Mám ho sice v ruce... Ale čekal jsem na něj dlouho a pak uvidím, kdo bude ten šťastnej,“ uvedl pan Pavel s tím, že nových chytrý telefon s logem nakousnutého jablka má v plánu darovat. „Ve frontě jsem stál asi čtyři hodiny,“ doplnil.

Na příchod iPhonu 5 čekali první zájemci v Brně už od čtvrtečního poledne

Na příchod iPhonu 5 čekali první zájemci v Brně už od čtvrtečního poledne

FOTO: Vodafone

U T-Mobilu je možné pořídit iPhone 5 s 16GB pamětí za 16 999 Kč. 32B verze pak vyjde na 19 599 korun a 64GB na 22 299 Kč. Při pořízení dotovaného přístroje a měsíční útratě alespoň 2300 Kč ceny chytrého teelfonu od Applu začínají na 8099 korunách.

Vodafone má v nabídce pouze 16GB a 64GB modely. Ty nabízí za 17 577 Kč, respektive za 22 977 Kč v případě verze s větší kapacitou úložného prostoru. Se závazkem lze ceny srazit na 6 777 Kč a 15 077 Kč. V takovém případě se ale zákazník zaváže platit měsíční paušál 3 299 korun.

Okolo 15. hodiny se už před prodejnou Vodafonu na Václavském náměstí v Praze začala tvořit fronta.

Okolo 15. hodiny se už před prodejnou Vodafonu na Václavském náměstí v Praze začala tvořit fronta.

FOTO: Vodafone

O2 místo nového telefonu a půlnočního prodeje láká zákazníky na slevu. "Dáváme stávajícím i novým zákazníkům unikátní možnost získat při uzavření nové nebo prodloužení stávající smlouvy velmi zajímavou slevu k iPhone 5 zakoupenému za tu nejlepší cenu na českém Apple Store," uvedl Petr Matějovský z Telefóniky s tím, že sleva se v závislosti na výši měsíčního plnění pohybuje v rozmezí dvou a devíti tisíc korun.

Oficiální ceny iPhonu odhalila v pátek ráno také společnost Apple. Základní 16GB model vyjde na 16 490 Kč, 32GB na 18 990 Kč a za 64GB variantu lidé zaplatí 21 490 korun. Od pátku 28. září je přístroj dostupný kromě České republiky také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Estonsku, Finsku, Maďarsku a v dalších státech.

Nabídka iPhonu 5 v internetovém obchodu Applu

Nabídka iPhonu 5 v internetovém obchodu Applu

FOTO: Novinky

V zahraničí je iPhone 5 vyprodaný

Zahraniční obchody vzali zákazníci útokem už minulý týden v pátek, kdy se iPhone 5 začal poprvé prodávat ve vybraných destinacích. Před obchody přitom někteří fanoušci stáli ve frontě i více než týden.

Video

Lidé v New Yorku čekali na nový iPhone přes týden na ulici

Zdroj: Novinky/Reuters

Za pouhý víkend podal Apple přes pět miliónů chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka. To je daleko více, než kolik zástupci firmy předpokládali. [celá zpráva]

„Poptávka po iPhonu 5 byla neuvěřitelná a my se snažíme, aby se novinka dostala do rukou každého zákazníka. A to tak rychle, jak jen to je možné,“ uvedl šéf Applu Tim Cook. „I když jsme vyprodali dosavadní zdroje, obchody i nadále přijímají objednávky a informují o předpokládaném datu dodání,“ dodal.