V reklamním videu se projíždí mladý pár na kolech. Muž natáčí svou partnerku právě novým chytrým telefonem Lumia 920. Zástupci Nokie tím chtěli demonstrovat, jak jsou záběry díky stabilizaci obrazu OIS krásně ostré a plynulé. A opravdu, s vypnutou stabilizací byl obraz s dívkou na kole roztřesený a neostrý.

Problém však nastal, jak upozornil server The Verge, na konci klipu, kdy dívka projížděla okolo okna karavanu. V jeho odlesku totiž bylo jasně vidět, že dívku netočí mladík jedoucí na kole novým mobilním telefonem, jak by si každý myslel, ale filmařský štáb v jedoucí dodávce s profesionální výbavou.

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

FOTO: Nokia

Podle Nokie ale toto video nemělo demonstrovat nový chytrý telefon s operačním systémem Windows Phone 8, ale obecně výhody stabilizace obrazu OIS. „Ve snaze demonstrovat výhody optické stabilizace obrazu, jsme vyrobili video, které simuluje to, co budeme moci dodat s OIS. Byla to pouze demonstrace OIS, nebylo to natáčené Lumií 920, alespoň zatím ne. Omlouváme se za zmatek, který jsme způsobili,“ uvedla Heidi Lemmetyinen ze společnosti Nokia na firemním blogu.

V návaznosti na nebývalý zájem lidí o nové video Nokia také zveřejnila video, které je již skutečně natáčené telefonem Lumia 920. To ukazuje, že stabilizace obrazu OIS je skutečně přínosem.

Video

Stabilizace obrazu IOS skutečně zaznamenaná telefonem Lumia 920

Zdroj: Youtube.com

Právě fotoaparát by měl být jedním z největších lákadel Lumie 920. Má rozlišení 8,1 megapixelů a technologii PureView, která využívá technologii plovoucí čočky. Díky tomu je schopný pojmout bez použití blesku až pětkrát více světla než ostatní chytré telefony. Novinka by tak měla nad konkurencí vynikat při focení v šeru i ve tmě. [celá zpráva]

„Nokia PureView přináší špičkovou technologii, která umožňuje fotoaparátu v chytrém telefonu vytvářet takové fotografie, jež jsme zvyklí vídat jen u digitálních zrcadlovek. S Lumia 920 je možné fotografovat a natáčet video doma, venku, v restauraci, anebo dokonce ve tmě a dosáhnout v těchto podmínkách profesionálně vypadajících výsledků,“ neskrývala své nadšení při odhalení telefonu Jo Harlowová, výkonná viceprezidentka divize Nokia Smart Devices.