Samsung je podle výše tržeb největší technologickou společností na světě. Za růst zisku firma vděčí hlavně rostoucí oblibě smartphonů Galaxy, díky nimž si vedl Samsung lépe než konkurence. A to v době, která je pro globální technologický sektor poměrně obtížná.

Analytici v anketě agentury Jonhap Infomax v průměru očekávali, že zisk firmy vystoupí až na 5,6 biliónu wonů. Akcie Samsungu na burze v Soulu ale i tak vykazovaly nárůst o pět procent na 1,23 miliónu wonů.

Samsung sesadil Nokii z trůnu

Samsung nedávno sesadil z pozice největšího výrobce mobilních telefonů finskou společnost Nokia. Samsung je tak největším světovým výrobcem mobilních telefonů, televizorů a paměťových čipů.

V kategorii smartphonů Samsung vsadil na přístroje, které fungují s operačním systémem Android společnosti Google. Poptávka po smartphonech Samsung je značná, což ve druhém čtvrtletí znásobil i fakt, že konkurenti, včetně společnosti Apple, zatím na trh neuvedli nové modely.

Samsung Galaxy SIII

Samsung Galaxy SIII

FOTO: Samsung

Vlajkovou lodí Samsungu je nyní smartphone Galaxy S III. Toho se za necelé dva měsíce prodalo deset miliónů kusů. Připomeňme, že druhá generace modelu Galaxy S se začala prodávat loni v dubnu a deset miliónů přístrojů bylo prodáno až v září, tedy po pěti měsících.

Applu se podařilo prodat čtyři milióny nejnovějších iPhonů 4S za první tři dny prodeje. Kolik tvoří jejich tržní podíl, však není jasné. Apple totiž ve svých finančních výsledcích uveřejňuje celkové prodeje svých telefonů, tedy nových i starších modelů dohromady.

Od dubna do července Apple prodal 26 miliónů iPhonů, což je výrazně méně než očekávali analytici, kteří předvídali až 29 miliónů. Ještě v prvním čtvrtletí se prodalo 35,1 miliónu kultovních chytrých mobilů. [celá zpráva]