„Jsme vážnou konkurencí pro platformu Android. Je ale jasné, že musíme pro naše přístroje získat nižší cenu,“ uvedl pro server PocketNow výkonný viceprezident společnosti Nokia Niklas Savander s tím, že nové telefony se musí nabízet za nižší cenu než nejlevnější Lumia 610.

Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, se Nokia Lumia 610 se aktuálně nabízí od 4440 korun. Přitom nabízí výbavu, za kterou by se nemusely stydět ani dražší smartphony.

Nokia Lumia 610

Nokia Lumia 610

FOTO: Nokia

Lumia 610 je v pořadí třetí finský telefon, který je místo tradičního Symbianu vybaven platformou Windows Phone 7.5 (WP 7.5). Zákazník k ní stejně jako k dalším nokiím získá bezplatnou automobilovou navigaci s hlasovými povely, pokrytím celého světa a garancí doživotních bezplatných aktualizací.

Srdcem nové lumie je jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon S1 7227A taktovaný na 800 MHz, který má k dispozici 256 MB operační paměti. Nabídne 3,7palcový dotykový displej s rozlišením 480x800 obrazových bodů.

Nokia Lumia 610

Nokia Lumia 610

FOTO: Nokia

Ve výbavě novinky nechybí ani WiFi, Bluetooth či vestavěný fotoaparát s rozlišením pět megapixelů. Kapacita vestavěné paměti je 8 GB a nelze ji dále rozšiřovat pomocí paměťových karet jako u některých konkurenčních přístrojů.

Společnost Nokia byla posledních 14 let nejprodávanější značkou chytrých telefonů na světě. O toto prvenství ji ale začátkem letošního roku připravil konkurenční Samsung. [celá zpráva]