Na slavnostní zahájení prodeje přišlo do Londýna i Berlína několik desítek lidí. Takové fronty, na jaké jsou zákazníci zvyklí při zahájení prodeje produktů od Applu, se ale nekonaly. Společnost Samsung totiž model Galaxy S III nabídla zákazníkům v rámci předobjednávky s možností doručení kurýrní službou až domů.

Samsung Galaxy SIII

Samsung Galaxy SIII

FOTO: Samsung

„Miluju Samsung a Galaxy S III. Myslím, že je vytvořen pro lidi,“ uvedl jeden z londýnských zákazníků. „Když ho zvednete, probere se k životu, a když ho položíte, zase usne,“ neskrývala nadšení z novinky také jeho přítelkyně, která si šla konkurenci iPhonu zakoupit také.

„Udělal jsem si on-line průzkum a rozhodl se, že interaktivní smartphone bude tou správnou volbou. Nemám rád výrobky od Applu, mně se líbí operační systém Android. Než bych si koupil předchozí verzi Galaxy S II nebo Nexus, to jsem si raději počkal na S III a mám nejnovější model,“ prozradil další zákazník.

Nabídka chytrého telefonu Samsung Galaxy S III v oficiálním internetovém obchodě výrobce.

Nabídka chytrého telefonu Samsung Galaxy S III v oficiálním internetovém obchodě výrobce.

FOTO: Novinky

V Česku se Samsung Galaxy S III začne oficiálně prodávat v pondělí 4. června. Základní model s kapacitou 16 GB se již nyní nabízí v rámci předobjednávky ve dvou barevných kombinacích za 15 490 Kč. 32 a 64GB modely zatím v nabídce nejsou. [celá zpráva]

Samsung Galaxy S III je vybaven 4,8palcovým displejem s vysokým rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Použita u něj byla technologie Super AMOLED, díky čemuž nabídne věrnější podání barev, lepší pozorovací úhly a dobrou čitelnost na slunci.

Samsung Galaxy SIII

Samsung Galaxy SIII

FOTO: Samsung

Displej ale není to jediné, čím přístroj nadchne, patří totiž k těm nejvýkonnějším chytrým telefonům na trhu. Vybaven je čtyřjádrovým procesorem Exynos 4412, který pracuje na frekvenci 1400 MHz a k dispozici má 1024 MB operační paměti. Novinku pohání operační systém Android.

Fotoaparáty má přístroj hned dva. Na čelní straně je jeden s rozlišením 1,9 megapixelu pro videokonference a na zadní straně druhý osmimegapixelový pro focení, který zvládne i natáčení videí ve vysokém rozlišení.

Samsung Galaxy SIII

Samsung Galaxy SIII

FOTO: Samsung