I když se zatím nová vlajková loď společnosti Samsung neprodává, již nyní je jasné, že trhne všechny předchozí prodejní rekordy. Připomeňme, že druhá generace modelu Galaxy S se začala prodávat loni v dubnu a deset miliónů přístrojů bylo prodáno až v září, tedy po pěti měsících.

Nabídka chytrého telefonu Samsung Galaxy S III v oficiálním internetovém obchodě výrobce.

Nabídka chytrého telefonu Samsung Galaxy S III v oficiálním internetovém obchodě výrobce.

FOTO: Novinky

Samsung Galaxy S III je možné od neděle zakoupit v rámci předobjednávky i v oficiálním obchodě jihokorejského elektronického giganta v České republice. Základní model s kapacitou 16 GB se nabízí ve dvou barevných kombinacích za 15 490 Kč. 32 a 64GB modely zatím v nabídce nejsou. [celá zpráva]

Samsung Galaxy S III je vybaven 4,8palcovým displejem s vysokým rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Použita u něj byla technologie Super AMOLED, díky čemuž nabídne věrnější podání barev, lepší pozorovací úhly a dobrou čitelnost na slunci.

Samsung Galaxy SIII

Samsung Galaxy SIII

FOTO: Samsung

Displej ale není to jediné, čím přístroj nadchne, patří totiž k těm nejvýkonnějším chytrým telefonům na trhu. Vybaven je čtyřjádrovým procesorem Exynos 4412, který pracuje na frekvenci 1400 MHz a k dispozici má 1024 MB operační paměti. Novinku pohání operační systém Android.

Fotoaparáty má přístroj hned dva. Na čelní straně je jeden s rozlišením 1,9 megapixelu pro videokonference a na zadní straně druhý osmimegapixelový pro focení, který zvládne i natáčení videí ve vysokém rozlišení.

Samsung Galaxy S2 white

Starší generace Samsung Galaxy S II

FOTO: Samsung