HTC Evo 3D je možné podle informací tuzemského srovnávače cen Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, aktuálně zakoupit za 6393 Kč. Pod sedm tisíc tento chytrý telefon nabízí více než tři desítky dalších obchodů. Všechny nabídky na internetu ale takto výhodné nejsou, někteří prodejci Evo 3D nabízí dokonce i za 14 000 korun.

Telefon je vybaven 4,3palcovým širokoúhlým displejem s rozlišením qHD, tedy 540x960 obrazových bodů. Jeho hlavní předností je schopnost zobrazovat 3D obraz bez nutnosti mít nasazené speciální brýle. Novinka je navíc vybavena dvěma fotoaparáty s rozlišením pět megapixelů, díky kterým dokáže 3D obraz i zachytávat.

Srdcem hi-endového 3D telefonu je dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon, který pracuje na frekvenci 1,2 GHz. K dispozici má 1 GB operační paměti. Pro uložení dat je pak vybaven 1GB flash pamětí, kterou je možné dále rozšířit pomocí paměťových karet microSD o dalších 32 GB.

HTC Evo 3D pohání operační systém Android. Ve výbavě nechybí ani WiFi, Bluetooth, GPS či microUSB konektor, který je možné pomocí speciální redukce proměnit v HDMI výstup.

První chytrý telefon s 3D displejem na světě, který se obejde bez speciálních brýlí, představila společnost LG. Model P920 Optimus 3D byl odhalen loni v únoru a aktuálně se v obchodech prodává za cenu od 7889 Kč.