Fotografie nové Nokie rozhodně není první indicie, která k novému modelu unikla na internet. V červenci se podařilo nový chytrý telefon natočit přímo v továrně čínským dělníkům. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Dělníci natočili supertajnou Nokii

Zdroj: Youtube.com

Podle videa a uniklých fotografií je již jasné, že nová Nokia bude vypadat téměř stejně jako model N9. Oba telefony mají velice minimalistický vzhled. Celé čelní straně dominuje velký displej, Nokia N9 dokonce nemá ani tlačítko pro vstup do menu. Vše je nahrazeno gesty na dotykovém displeji.  [celá zpráva]

O vypracování prvního telefonu s Windows se Nokia poprvé zmínila již na začátku února, kdy obě firmy oznámily navázání spolupráce. K té údajně došlo kvůli tomu, že finský výrobce nemá na trhu zcela ideální pozici.

O tom šéf Nokie informoval v otevřeném dopise. „Stojíme na hořící plošině a musíme jednat velice rychle, jinak shoříme,“ přirovnal Elop současnou situaci firmy k příběhu o naftaři, kterému vzplála vrtná plošina.

„iPhone od Applu zcela změnil význam slova smartphone, upoutal pozornost vývojářů a vytvořil novou mocnou platformu. Jasně ukázal, že když vyrobíte dobrý telefon, lidé jsou za něj ochotni utratit velké peníze. iPhone se objevil v roce 2007 a my stále ještě nemáme konkurenceschopný produkt,“ uvedl šéf Nokie.

Nokia N9

Nokia N9

FOTO: Novinky