Tržby se mírně snížily na 1,59 miliardy eur z loňských 1,6 miliardy eur. Firma, která je společným podnikem japonské Sony a švédské firmy Ericsson, dodala, že její zisk před zdaněním o polovinu snížil pokles hrubých marží. Ty se však částečně podařilo vykompenzovat snížením provozních výdajů. Daně se zvýšily na 17 miliónů eur z předchozích 12 miliónů eur.

Sony Ericsson upozornil, že jeho chytrý telefon Xperia s operačním systémem Android se na celkovém prodeji nyní podílí více než 80 procenty. Prodej telefonů se sice snížil o devět procent, průměrná prodejní cena však díky tomu stoupla o osm procent. Firma se proto rozhodla nadále investovat do vývoje chytrých telefonů a celé své portfolio výrobků v příštím roce převede jen na chytré telefony. Sony Ericsson je devátým největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Spotřebitelé v poslední době dávají stále více přednost před modely telefonů se základními funkcemi chytrým telefonům a jejich podíl na celkovém prodeji mobilních přístrojů tak roste. Sony Ericsson začal používat ve svých chytrých telefonech systém Android firmy Googlu v roce 2008 a nyní má na trhu chytrých telefonů se systémem Android podíl 11 procent, napsala agentura AP.

Konkurence si brousí zuby na iPhone 4S

Místo revoluce evoluce. Tak mluví přední světoví IT odborníci a někteří fanoušci se zklamáním o novém iPhonu 4S. Zklamaní jsou někteří uživatelé především proto, že očekávali od iPhonu 5 něco revolučního. Například se spekulovalo o tom, že by mohla novinka mít zabudovaný projektor, který bude promítat obraz do prostoru.

Fanoušci doufali také v lepší virtuální klávesnici. Ta by nebyla na displeji, ale promítala by se pomocí laseru na desku stolu. Díky tomu by mohla být větší než samotný telefon a nabídla by pohodlnější psaní. Nic z toho ale novinka nepřinesla. [celá zpráva]