O připravovaném telefonu se Kasa rozepsal na svém profilu na sociální síti Twitter: „Na stále častější dotazy odpovídám: Ano, Nokia N9 bude k dostání nejpozději v říjnu! Ano, Nokia N9 nebude stát více jak 15 tisíc včetně DPH!“

Zpráva šéfa české pobočky Nokie nicméně nevyvrací předchozí informace, podle kterých by se nová vlajková loď z Finska mohla začít prodávat už na konci září. [celá zpráva]

Srdcem hi-endového telefonu Nokia N9 je procesor Texas Instruments OMAP 3630, který pracuje na frekvenci 1 GHz. Jeho výkon by měl bohatě stačit i na ty nejnáročnější mobilní aplikace a hry.

Nokia N9

Nokia N9

FOTO: Novinky

K dispozici má telefon 1024 MB operační paměti. Prodávat se bude ve dvou verzích, s kapacitou 16 a 64 GB. Rozšířit kapacitu úložného prostoru pomocí paměťových karet nebude možné.

Širokoúhlý displej má úhlopříčku 3,9 palce a rozlišení 480 x 854 obrazových bodů. Displej je navíc chráněn speciálním zaobleným sklem odolným proti škrábancům. Novinka disponuje 8Mpix fotoaparátem s dvojicí LED diod, kterému nechybí ani autofokus. Samozřejmostí je možnost natáčet videa v HD rozlišení.

Nokia N9

Nokia N9

FOTO: Novinky

Nokia využívá u modelu N9 nový operační systém Meego. Ten se vyznačuje velice přehledným a intuitivním ovládáním. Zajímavé je, že se zcela obejde bez jakýchkoliv tlačítek, například hlavního tlačítka pro otevření menu nebo návrat na úvodní obrazovku. Tlačítka nahrazují gesta – například menu spustíte jednoduchým pohybem prstu z jednoho kraje obrazovky do druhého.

Ve výbavě telefonu nechybí ani WiFi, Bluetooth, GPS, či technologie NFS, která umožňuje snadno sdílet obrázky a videa mezi telefony pouze tím, že je přiložíte k sobě. Rozměry telefonu jsou 116 × 61 × 12,1 mm a hmotnost 135 g, včetně baterie.

Nokia N9

Nokia N9

FOTO: Novinky