Celá situace je o to zajímavější, že Apple prototyp neztratil poprvé. To samé se stalo i u předchozí generace, kdy jeden mladík ztracený iPhone 4 nalezl v baru v Redmontu, kde má Apple ústředí. Mladík testoval iPhone 4 potají po dobu jednoho týdne, pak jej ale Apple na dálku zablokoval. Proto se mladík rozhodl telefon prodat redaktorům serveru Gizmodo, kteří jeho podobu zveřejnili na internetu.

Řada zahraničních diskutérů upozorňuje na to, že Apple nemusel iPhone 5 (potažmo iPhone 4) ztratit neúmyslně. „Je to pro ně skvělá reklama, o ztraceném iPhonu bude psát každý a Apple bude mít reklamu úplně zadarmo,“ uvedl jeden z diskutujících na serveru Gizmodo.

Společnost Apple informace o ztrátě prototypu zatím nijak nekomentovala.

Co bude umět Apple iPhone 5

Společnost Apple představuje každý rok novou generaci chytrého telefonu iPhone. Jinak by tomu nemělo být ani v letošním roce, i když výrobce zatím žádné oficiální informace nepotvrdil. Na internet však již o plánované novince uniklo několik informací.

Řada zahraničních pozorovatelů se domnívá, že iPhone 5 bude představen v září na plánované konferenci Applu. Ve stejnou dobu, kdy výrobce plánuje uvolnit k bezplatnému stažení pátou generaci svého mobilního operačního systému iOS. A právě tímto systémem by měl být nový iPhone vybaven.

iOS 5 bude obsahovat přes 200 nových funkcí a vylepšení. Řeč je například o novém způsobu snadného prohlížení oznámení a jejich správy na jednom místě bez vyrušování díky funkci Notification Center. Mezi zařízeními s operačním systémem od Applu navíc bude možné díky aplikaci iMessage pohodlně posílat obrázky, videa i textové zprávy, a to nejen z iPhonu na iPhone, ale například i na iPad. [celá zpráva]