„Symbian Anna přináší nový, svěží vzhled. Netýká se to však jen nových ikon. Psaní na dotykové obrazovce je u Symbianu Anna mnohem jednodušší s rozdělenou obrazovkou, takže snadno vidíte vlákno zprávy, webovou stránku, kontakty a e-mailovou komunikaci. Pro snadné psaní si můžete zvolit virtuální QWERTZ klávesnici - nyní je k dispozici také v režimu na výšku,“ vyzdvihla přednosti novinky Lada Brůnová, mediální zástupkyně společnosti Nokia.

Inovován byl také internetový prohlížeč, který je nyní o poznání rychlejší a nabízí intuitivnější ovládání. Změn doznaly také Nokia Mapy. „Nově jsou zde například linky veřejné dopravy nebo možnost provést check-in a dát tak svým přátelům v sociálních sítích jako je Facebook, Twitter a Foursquare vědět, kde právě jste,“ konstatovala Brůnová.

Nainstalovat aktualizaci Symbian Anna je možné prostřednictvím aplikace Ovi Suite, nebo přímo z mobilního telefonu. Stačí v něm zadat kód *#0000# a v nabídce Volby vybrat položku Zjistit aktualizace. Aktualizace vyžaduje připojení k internetu.