Samsung Galaxy S II má tak dobré prodejní výsledky i přesto, že patří do kategorie nejvýkonnějších smartphonů, u kterých cena zpravidla neklesá pod deset tisíc korun. Podle populárního tuzemského srovnávače cen Zboží.cz, který provozuje jednička na českém internetu Seznam.cz, je možné aktuálně tento přístroj na trhu sehnat za 11 200 Kč.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

FOTO: Novinky

Pokud budou statistiky prodejů pro Galaxy S II stále tak příznivé, mohl by desetimiliónovou hranici prolomit už letos na podzim. Na iPhone 4 je chytrý telefon od Samsungu i přesto krátký. Chytrému telefonu od Applu totiž stačil na překonání hranice tří miliónů necelý měsíc. Stejný zájem přitom zákazníci měli i o předchozí generaci – verzi 3G. I té se prodaly tři milióny za měsíc.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

FOTO: Novinky

Srdcem telefonu je výkonný dvoujádrový procesor Samsung Exynos taktovaný na 1,2 GHz. K dispozici je také 1024 MB operační paměti a 32GB prostor pro uložení dat, který je možné dále rozšířit pomocí paměťových karet typu microSDHC až o dalších 32 GB.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

FOTO: Novinky

Samsung Galaxy S II je vybaven dotykovým 4,27palcovým kapacitním displejem S-AMOLED, který nabízí rozlišení 800 x 480 obrazových bodů. Jeho hlavní předností by měla být dobrá čitelnost i za ostrého slunečního svitu, tedy v situacích, které činí problém většině konkurenčních modelů.

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

FOTO: Novinky

Telefon dokáže pracovat v sítích GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSDPA a HSUPA. Pohání ho mobilní operační systém Android 2.3. Jeho rozměry jsou 125 × 66 × 8,5 mm – tenčí smartphone byste na trhu hledali jen velice těžko. Velmi příjemná je také hmotnost zařízení, která činí 116 g.