Podle Zboží.cz je Nokii N8 možné pod sedm tisíc koupit ve dvou obchodech. Víc než desítka internetových prodejců ji pak nabízí za 7100 Kč. Tisícové slevy se tento model dočkal především kvůli svému stáří (na trhu je již od konce loňského roku) i kvůli zahájení prodeje manažerské Nokie E7. [celá zpráva]

Nokia N8 je vybavena 12megapixelovým fotoaparátem s xenonovým bleskem, který dokáže natáčet videa ve vysokém rozlišení. Data přístroj ukládá na vestavěnou paměť s kapacitou 16 GB. Tu je navíc možné dále rozšířit pomocí micro SDHC karet.

Nokia N8

Nokia N8

FOTO: Novinky

Pro úplnost dodejme, že telefon má 3,5palcový displej s rozlišením 360x640 obrazových bodů, procesor s taktem 680 MHz a 256MB operační paměť.

Nokie N8 se po celém světě prodalo již několik miliónů kusů. [celá zpráva] Přesto to firma nemá na trhu vůbec jednoduché, protože v oblasti chytrých telefonů jí vyrostla silná konkurence ve společnostech Apple, HTC i Samsung.

Nejzajímavější chytré telefony současnosti

Na tuzemském trhu se na konci května objevily první chytré telefony, které jsou vybaveny extrémně rychlými komponenty. Díky tomu se svým výkonem mohou směle měřit s netbooky, počítačovými tablety, ale i s levnějšími notebooky a stolními PC sestavami.

Proti předchozím generacím jsou novinky zpravidla vybaveny dvoujádrovými procesory a operační pamětí s až dvojnásobnou kapacitou. Na první pohled by se mohlo zdát, že takový výkon většina uživatelů vůbec nevyužije.

Opak je ale pravdou. Rychlejší procesory jsou například využity při sledování videa – přehrávání je díky nim plynulejší. Také odezva celého systému je prakticky bez prodlevy, což je znát už i při pohybu v menu telefonu. [celá zpráva]