Srdcem hi-endového telefonu HTC Sensation je dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon, který pracuje na frekvenci 1,2 GHz. Jeho výkon by měl bohatě stačit i na ty nejnáročnější mobilní aplikace a hry.

K dispozici má telefon 768 MB operační paměti. Pro uložení dat je pak vybaven 1GB flash pamětí, kterou je možné dále rozšířit pomocí paměťových karet microSD o dalších 32 GB.

Širokoúhlý displej má úhlopříčku 4,3 palce a rozlišení qHD (540x960 obrazových bodů). Navíc by měl být extrémně odolný díky speciální vrstvě Gorilla glass. Bez poškození by díky tomu měl vydržet například i pády na zem.

HTC Sensation

HTC Sensation

FOTO: Novinky

HTC Sensation disponuje 8Mpix fotoaparátem s dvojicí LED diod. Na čelní straně je umístěna druhá 1,2Mpix kamera, která slouží pro videohovory. Novinka umožňuje natáčet videa ve Full HD 1080p rozlišení rychlostí 30 snímků za sekundu a se stereofonním zvukem.

Rozměry telefonu jsou 126,1x65,4x11,3 mm a hmotnost 148 g včetně baterie.

HTC Sensation

HTC Sensation

FOTO: Novinky

HTC Sensation pohání operační systém Android. Prodávat se začne 1. června u společnosti Vodafone za nedotovanou cenu 13 577 Kč. Dotovaný přístroj pak bude při nejvyšším měsíčním plnění stát 8577 Kč.