Karta Lexar 32 GB High-Speed Mobile microSDHC spadá do třídy deset, tedy v dnešní době do nejvyšší dostupné rychlostní třídy. Nová flash karta je tak vhodná především pro zařízení, kde je kladen důraz na vysokou rychlost.

Podle informací výrobce by novinka měla být schopna zapisovat data rychlostí 10 MB/s. Čtení by pak mělo dokonce fungovat rychlostí 20 MB/s.

Lexar 32GB Lexar High-Speed Mobile microSDHC

Lexar 32 GB High-Speed Mobile microSDHC

FOTO: Novinky

Součástí balení je i kompaktní USB čtečka paměťových karet. Díky tomu je možné novinku používat také jako malý rychlý flash disk.

Rychlá paměťová karta Lexar 32 GB High-Speed Mobile microSDHC se již objevila v českých internetových obchodech za cenu okolo 1600 Kč. Skladová dostupnost karty je ale zatím většinou neznámá.

Kam ukládat drahocenná počítačová data

Vypalování dat na kotouče CD nebo DVD má ke komfortu přímé práce se soubory hodně daleko. Není tedy divu, že k přenášení dat mezi počítači se mnohem více hodí USB flashdisky nebo externí pevné disky. USB rozhraní dnes nalezneme snad na každém počítači, univerzálností se proto tato média vyrovnají optickým diskům. Jenže kterou variantu zvolit?

Z hlediska zabezpečení se jeví jako lepší varianta flashdisk. V nabídce najdeme nejrůznější výrobky s ochranou začínající u číselného zámku, jiné zaměstnávají biometrické snímače otisků prstů, nejlepší potom šifrují obsah podle zadaného 256bit klíče. Zabezpečení je tak zcela instantní, funkční hned po vybalení z krabičky, a navíc na hardwarové úrovni. Existují externí disky s podobnými vymoženostmi, jejich cena je však průměrným kouskům silně vzdálena. [celá zpráva]