Unikátní stojánek na první pohled vypadá jako přenosný DVD přehrávač do auta. Z něj také konstrukčně vychází, místo optické mechaniky má ale konektor pro připojení iPhonu.

Vestavěný displej má úhlopříčku sedm palců. Pro srovnání dodejme, že oblíbený iPad má displej s úhlopříčkou 9,7 palce. Stojánku nechybí ani dva vestavěné reproduktory s výkonem 1 W.

Kromě iPhonu je možné ke stojánku od společnosti Hammacher Schlemmer připojit také iPod Touch. Ten pak funguje úplně stejně, jako mobil od Applu.

Zajímavá novinka se již prodává v zahraničních obchodech za cenu 140 dolarů, tedy necelých 2700 korun.

Speciální stojánky promění iPad ve stolní počítač i notebook

Výrobci se předhánějí, kdo nabídne pro populární iPad zajímavější příslušenství. Po luxusní manželské posteli, ke které je možné připojit hned dva počítačové tablety od Applu, iPhone nebo iPod, přichází na trh dva nové stojánky, jež dokáží proměnit iPad ve stolní počítač nebo notebook.

Stojánek pro iPad

Stojánek pro iPad

FOTO: Novinky

Jeden ze stojánků se jmenuje PadDock a svým vzhledem připomíná stolní počítače iMac od Applu. Dokovací stanice dokáže iPad nabíjet a po připojení počítačového kabelu dokonce i synchronizovat.

Pouzdro pro iPad

Stojánek, který promění iPad v notebook.

FOTO: Novinky

Další stojánek funguje zároveň jako praktické pouzdro a dokáže proměnit iPad v notebook. Je totiž vybaven vestavěnou klávesnicí, která se k počítačovému tabletu s logem nakousnutého jablka připojuje prostřednictvím bezdrátové technologie bluetooth. [celá zpráva]