Pouzdro Mooncharge hybrid solar má v sobě vestavěnou druhou baterii. Ta se může nabíjet stejně jako interní prostřednictvím USB konektoru, ale co je zajímavější, také pomocí vestavěného solárního panelu.

Mooncharge hybrid solar

Mooncharge hybrid solar

FOTO: Novinky

Druhá baterie by měla zvýšit výdrž iPhonu 4 při brouzdání po internetu o osm hodin, při sledování videa o deset hodin a při přehrávání hudby dokonce o rekordních 27 hodin.

Mooncharge hybrid solar

Pouzdro je poměrně objemné, přesné rozměry a hmotnost výrobce neuvádí.

FOTO: Novinky

Dobití baterie pomocí solárního panelu je poměrně efektivní. Pokud s telefonem strávíte na přímém slunci 20 minut, vydrží přístroj pracovat v pohotovostním režimu o 50 minut déle. To bohatě stačí pro uskutečnění pětiminutového hovoru.

Mooncharge hybrid solar

K počítači se pouzdro připojuje prostřednictvím USB konektoru.

FOTO: Novinky

Na pouzdře jsou umístěny čtyři LED diody, které signalizují, jak moc je baterie nabitá. Mooncharge hybrid solar je již nyní možné zakoupit v Anglii za necelých 1500 Kč. Kolik bude stát novinka v Česku a kdy se na tuzemském trhu objeví, zatím není známo.

Filmy z iPodu jako v kině

Na první pohled připomíná dokovací stanice E-Pod jídelní stojánek na vajíčko. V drobném kulatém těle se ale ukrývají integrované stereofonní reproduktory, které podle výrobce dokážou ozvučit prostor stejně dobře, jako kterýkoliv televizor.

Přímo v základně dokovací stanice je umístěn také projektor. Ten svým návrhem vychází z nejmenšího projektoru na světě, který dokáže pomocí LED technologie promítnout obraz až o velikosti jeden a půl metru.

Na stojánku jsou umístěna speciální tlačítka, kterými je možné ovládat přehrávání filmů nebo hudby. Přístroj funguje také jako budík, ráno vás tak iPhone může probudit oblíbenou hudbou.