Registrovat se je možné na internetových stránkách www.cz.o2.com/iphone4www.vodafone.cz/iphone4. Hned jak budou uvolněny nové informace o přístrojích, operátor vám je zašle na e-mail uvedený při registraci.

Podle informací O2 se začne iPhone 4 v Česku prodávat na přelomu srpna a září, kdy bude zároveň představen ve zbylých 88 zemích světa. Stejně jako v předchozích letech lze předpokládat, že jej operátoři nabídnou ve stejný den.

iPhone 4

iPhone 4

FOTO: Reuters

iPhone 4 se začal prodávat ve čtvrtek 24. června ve Spojených státech, Francii, Německu, Japonsku a ve Velké Británii. Na novinku stáli zájemci dlouhé fronty. [celá zpráva]

V červenci byl prodej nového mobilu s logem nakousnutého jablka zahájen také v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Dánsku, Finsku, Hongkongu, Irsku, Itálii, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, na Novém Zélandu, v Singapuru, Jižní Koreji, Španělsku, Švédsku a ve Švýcarsku.

Co umí iPhone 4

Nejnovější iPhone je vybaven 3,5palcovým displejem s rozlišením 940x640 obrazových bodů. To je čtyřikrát více než u verze 3GS. Konkurence telefon s vyšším rozlišením v současnosti nevyrábí. Obrázky, videa i texty jsou na displeji až neuvěřitelně ostré a realistické. „Displej iPhonu 4 může směle konkurovat i jemnosti tištěných novin,“ vychvaloval Jobs na konferenci novinku.

Vylepšení se dočkala i kamera na zadní straně přístroje. Má rozlišení pět megapixelů, automatické ostření, pětinásobný digitální zoom a vestavěný LED blesk, který může být při horších světelných podmínkách během nahrávání videa nepřetržitě zapnutý. Nově je umístěn také druhý fotoaparát na přední straně, který slouží pro videohovory. Ani jedna z předchozích verzí iPhonu jej neměla.

iPhone 4 je vybaven novým procesorem A4, který je taktován na jeden gigahertz. Díky němu patří novinka k tomu nejvýkonnějšímu, co je možné v současnosti koupit. I přes vysoký výkon ale telefon vydrží pracovat na baterii poměrně dlouho. Nepřetržitě telefonovat jím bude možné sedm hodin.

Přehrávat video zvládne bez elektrické zásuvky 10 hodin. Stejně dlouho dovolí přístroj brouzdat na internetu přes WiFi. Poslouchat nonstop hudbu je možné téměř dva dny. V pohotovostním stavu přístroj vydrží podle Applu 300 hodin.