Nové luxusní pouzdro je dílem předního britského designéra Stuarta Hughese. Ten si svůj výtvor, který je prozatím vyroben v jediném exempláři, cení na 65 000 liber. To je v přepočtu více než 1,8 miliónu korun.

Luxusní pouzdro od Stuarta Hughese

Celé pouzdro je vyráběno velice pečlivě ručně.

FOTO: fotobanka Profimedia

Pouzdro je vyrobeno ručně z luxusní hadí kůže, která je celá obšitá zlatou látkou. Nejdražším prvkem celého obalu je ale spona na čelní straně. Ta je vyrobena z 24karátového zlata, její okraje lemují čtyři desítky malých diamantů a v samotném středu je umístěn velký smaragd.

Britský designér Hughese prozradil, že na pouzdře pracoval více než půl roku. „Stejné pouzdro už nikdy nevyrobím – je naprostým unikátem, a tak předpokládám, že o zájemce o koupi nebude nouze,“ dodal.

Luxusní iPhone je nejdražším mobilem na světě

Luxus nežádají bohatí zákazníci jen v oblasti doplňků, ale také i u samotných telefonů. Loni například přetvořil světoznámý klenotník Peter Aloisson Apple iPhone tak, že vypadá téměř jako luxusní šperk.

Luxusní iPhone, který vyrobil klenotník Peter Aloisson.

Luxusní iPhone, který vyrobil klenotník Peter Aloisson.

FOTO: archiv, Novinky

Celou čelní stranu iPhonu lemuje 18karátové zlato. Obvod přístroje je pak vysázen 138 brilianty té nejvyšší kvality s váhou 5,5 karátu. Pod displejem se navíc třpytí obrovský 6,6karátový diamant, který nahradil běžné potvrzovací tlačítko.

Unikátní luxusní iPhone je vyroben pouze v jediném exempláři, přičemž Aloisoon si jej cení v přepočtu na 48 miliónů korun.