„V dnešní době se snaží být všichni maximálně ekologičtí, ale spousta lidí nechá mobil s nabíječkou zapojený v zásuvce, i když je již nabitý. Takovýmto způsobem pak celý svět plýtvá elektrickou energií,“ vysvětluje islandský student na svém blogu, co ho vedlo k vytvoření nové nabíječky.

Unikátní nabíječka

Na první pohled vypadá unikátní prodlužovací kabel zcela tuctově.

FOTO: Osobní archiv Conora Kleina

Podle Kleina se dá elektrická energie ušetřit jednoduchým zlepšovákem, který vymyslel on sám. Jedná se o jakýsi prodlužovací kabel, do kterého se zapojí obyčejná mobilní nabíječka. Tento kabel se pak dokáže sám odpojit od elektrické zásuvky, když je mobil nabitý.

Unikátní nabíječka

Unikátní prodlužovací kabel sám pozná, kdy je mobil nabitý.

FOTO: Osobní archiv Conora Kleina

Přístroj funguje na velice jednoduchém principu. Sám automaticky monitoruje proud, který si odebírá nabíječka. Ve chvíli kdy je mobil nabitý, napětí poklesne. A to je impuls pro elektromagnet, pomocí něhož je přichycen napájecí kabel, aby přestal pracovat a část prodlužovacího kabelu se jednoduše odpojila.

Unikátní nabíječka

Unikátní nabíječka prozatím nemůže být použita v ČR, protože je vybavena jiným typem konektoru.

FOTO: Osobní archiv Conora Kleina

„Tento prodlužovací kabel samozřejmě může být použit také u jiných elektrospotřebičů, jako jsou například MP3 přehrávače, fotoaparáty, videokamery, nebo notebooky,“ dodal Klein s tím, že pro jiné přístroje by se muselo pouze upravit nastavení kabelu.

Conor Klein

Conor Klein věří, že se jeho vynález dočká celosvětového úspěchu.

FOTO: Osobní archiv Conora Kleina

Unikátní prodlužovací kabel je prozatím prototypem. Islandský student ale věří, že jeho zařízení bude mít takový úspěch, že se brzy dočká masového rozšíření po celém světě.