Nový chytrý mobil HTC HD2, kterému se také přezdívá Leo, nabídne prostorný displej s úhlopříčkou 4,3 palce. Ten má rozlišení 480 x 800 obrazových bodů a dokáže zobrazit až 65 tisíc barev.

HTC Leo

HTC Leo nabídne prostorný 4,3palcový displej.

FOTO: Novinky

Displej je navíc kapacitní, což je u telefonů s Windows novinka. Umožňuje tak pouhým tahem prstů snadno zobrazovat a zoomovat webové stránky, soubory Microsoft Office, PDF dokumenty a obrázky. Podobně jako je tomu u iPhonu.

HTC Leo

Společně s mobilem HTC Leo bude nabízena také doplňková sada do auta, která automaticky přemění uživatelské prostředí telefonu na dotykově přívětivou navigaci.

FOTO: Novinky

Srdcem přístroje je procesor Qualcomm s frekvencí 1 GHz, což je prakticky dvakrát více, než nabízí v současnosti konkurence. Podobný procesor již před časem do svého extrémně tenkého komunikátoru začala montovat také společnost Toshiba. [celá zpráva]

HTC Leo

I přes jednoduchou konstrukci stojánku do auta je možné jednoduše upravovat pozici telefonu.

FOTO: Novinky

Dostatek výkonu zajišťuje krom procesoru také operační paměť o velikosti 448 MB. Pro uložení dat je v telefonu k dispozici 512 MB prostoru. Ten je možné navíc rozšířit pomocí paměťových karet typu microSDHC.

HTC Leo

HTC Leo se ovládá výhradně pomocí dotykového displeje. K dispozici je ale také pět tlačítek, které slouží například pro příjem a odmítnutí hovoru, či otevření nabídky Start.

FOTO: Novinky

Ve výbavě telefonu nechybí ani integrovaný 5Mpx fotoaparát s autofocusem a diodovým bleskem. Podporovány jsou také bezdrátové technologie Bluetooth a WiFi.

HTC Leo

Fotoaparát komunikátoru je vybaven autofocusem a diodovým bleskem.

FOTO: Novinky

I přes svůj extrémní výkon si telefon zachovává velice příjemné rozměry 121 x 67 x 11 milimetrů a hmotnost 157 gramů. V Česku by měl být HTC Leo s operačním systémem Windows Mobile 6.5 dostupný ještě letos v listopadu. Jeho doporučená prodejní cena je stanovena na 14 999 Kč.