Aktivní stojánek do automobilu TomTom iPhone car kit se bude prodávat samostatně, tedy bez navigačního softwaru a mapových podkladů. Ty je možné zakoupit prostřednictvím internetového obchodu App Store a aplikace iTunes.

Aktuálně je možné zakoupit mapy Austrálie (1450 Kč), Ameriky a Kanady (1820 Kč), nebo Západní Evropy (2550 Kč). V budoucnu by podle vyjádření společnosti měly být mimo jiné nabízeny také mapové podklady Východní Evropy, kde bude zahrnuta i Česká republika.

iPhone jako navigace

Stojánek TomTom iPhone car kit

FOTO: Novinky

Pokud tedy budete chtít zakoupit stojánek i s mapovými podklady TomTom, vyšplhá se cena klidně i nad čtyři tisíce korun. Samotný aktivní stojánek do auta pro iPhone je přitom možné od jiných výrobců koupit už za cenu okolo 1000 Kč.

TomTom není jediná společnost, která se pro iPhone rozhodla vyrábět navigační software. Spolupracovat na navigačním řešení se společností Apple se rozhodly také firmy Navigon nebo Sygic. Samozřejmě není ani vyloučeno, že postupně začnou vytvářet navigační software i jiné společnosti. [celá zpráva]