Mobilní telefon Void je vyroben z jednolité kovové slitiny. Ta je dutá, díky čemuž je do jejích útrob možné umístit displej, procesor i všechny další nezbytné hardwarové součásti.

Vertu Void

Telefon je vyroben z jednolité kvádrové kovové slitiny.

FOTO: Novinky

Z kovového kvádru designér Norihiko Inoue odřezal všechny přebytečné části tak, aby to vypadalo, že je celý přístroj složen jen z několika kovových proužků.

Vertu Void

Přebytečné kovové části jsou z kvádru odřezány. Celé tělo telefonu tak vypadá, jakoby bylo vytvořeno z úzkých kovových pásů.

FOTO: Novinky

I když celý telefon nepůsobí na první pohled příliš drobně, ve skutečnosti nejsou všechny jeho díly o moc větší než samotný displej. Na spodní části mobilu, která díky tenkým kovovým plátům působí velice vzdušným dojmem, jsou umístěna ovládací tlačítka.

Vertu Void

Telefon Vertu Void působí velice vzdušným dojmem

FOTO: Novinky

Kovové pláty jsou údajně podle tvůrců dostatečně pevné, aby odolaly běžnému tlaku při psaní na klávesnici. Zároveň by se ale telefon neměl jakkoliv zdeformovat, ani pokud jej majitel bude nosit v kapse u kalhot.

Konkurence sází na nezvyklé tvary a materiály

Konkurenční výrobci mobilních telefonů sázejí na to, že v budoucnosti zákazníky osloví zcela nové tvary a nezvyklé koncepty. Společnosti LG a Samsung například vyrobily mobil, který se skrývá v luxusních náramkových hodinkách. [celá zpráva]

Nokia počítá, že v blízké budoucnosti bude možné díky speciálním materiálům vyrábět elasticky přizpůsobivé komunikátory, které jednoduše připevníte například na zápěstí. Telefonovat se s nimi bude pomocí speciálních handsfree sad. 

Nokia Morph

Nokia Morph

FOTO: Novinky

Na ohebné materiály sázejí také technici japonské společnosti Kyocera. Podle jejich vize mobilní telefon velice jednoduše složíte přesně na rozměr vaší kapsy, a když budete potřebovat telefonovat, jednoduše jej zase rozložíte. Rozložený mobil by měl díky velkému dotykovému displeji nahradit klidně i notebook. [celá zpráva]