Zakoupit navigační software je možné prostřednictvím internetového obchodu App Store a aplikace iTunes. Aktuálně jsou však nabízeny mapové podklady pouze pro vybrané části světa, a prozatím není ani jasné, zdali bude nabídka rozšířena.

Zakoupit je možné mapy Austrálie (1450 Kč), Ameriky a Kanady (1820 Kč), nebo Západní Evropy (2550 Kč). V prodeji se zatím neobjevil speciální TomTom iPhone car kit, který bude krom mapových podkladů obsahovat také originální stojánek pro iPhone do auta. Podle nepotvrzených informací zahraničního serveru Engadget.com by jeho cena měla činit 194 USD, tedy v přepočtu 3520 Kč.

iPhone jako navigace

Kromě samotného softwaru bude možné k iPhonu přikoupit také speciální stojánek s napájením, který bude možné jednoduše uchytit na čelní sklo automobilu.

FOTO: Novinky

TomTom není jediná společnost, která se pro iPhone rozhodla vyrábět navigační software. Spolupracovat na navigačním řešení se společností Apple se rozhodly také firmy Navigon nebo Sygic. Samozřejmě není ani vyloučeno, že postupně začnou vytvářet navigační software i jiné společnosti. [celá zpráva]

Proč neuměl iPhone 3G navigovat

Na místě je otázka, proč navigační software nebyl připraven i pro starší iPhone 3G, který již od počátku obsahoval integrovaný GPS přijímač. Apple totiž tehdy údajně vývojářům zakazoval, aby pro komunikátor programovali jakýkoliv software, který by umožňoval proměnit iPhone v plnohodnotnou navigaci. To se ale změnilo s příchodem firmwaru 3.0, který mimo jiné přinesl do komunikátoru i češtinu a slovenštinu, ale také desítky dalších vylepšení. [celá zpráva]