Na místě je otázka, proč takový software nebyl připraven už při zahájení prodeje staršího iPhonu 3G, který již od počátku obsahoval integrovaný GPS přijímač. Apple totiž prý tehdy vývojářům zakazoval, aby pro komunikátor programovali jakýkoliv software, který by umožňoval proměnit iPhone v plnohodnotnou navigaci.

Ukázky z navigace

FOTO: Novinky

To se ale změnilo s příchodem nového firmwaru 3.0, který mimo jiné přináší do komunikátoru i češtinu a slovenštinu, ale také desítky dalších vylepšení. A tak se každý z výrobců nyní snaží získat co nejvíce zákazníků.

Přečtěte si také: TomTom naučil iPhone konečně navigovat

Nová turn-by-turn navigace od společnosti Sygic obsahuje mapy 41 evropských zemí a dokáže navigovat ve více než dvaceti jazycích, včetně češtiny a slovenštiny. Již nyní jsou ale dostupné také mapové podklady pro Kanadu, USA, Mexiko, Rusko, Jihovýchodní Asii, Austrálii, nebo Nový Zéland.

Ukázky z navigace

Navigační software nabídne denní i noční režim.

FOTO: Novinky

Navigační program Sygic Mobile Maps Europe je možné stahovat přímo z internetu prostřednictvím iTunes Store. Pořídit ji můžete za 80 eur, tedy přibližně 2 050 Kč.

Ukázky z navigace

Nová navigace vás dokáže stejně jako konkurence nasměrovat na oblíbené body zájmů, jako jsou hotely nebo benzínové pumpy.

FOTO: Novinky

Sygic není jediná společnost, která se pro iPhone rozhodla vyrábět navigační software. Spolupracovat na navigačním řešení se společností Apple se rozhodly také firmy Navigon nebo TomTom. Samozřejmě není ani vyloučeno, že postupně začnou vytvářet navigační software i jiné společnosti.