Před zahájením prodeje se před některými prodejnami vytvářely fronty, podle agentury Reuters ale nešlo o žádné davy.

Cena přístroje Pre byla stanovena na 199,99 USD (asi 3811 Kč), ale jen pro zákazníky, kteří podepíšou s operátorem Sprint Nextel smlouvu o využívání služeb alespoň na dobu dvou let. Jinak by stál přístroj o 100 dolarů více.

Komunikátor nabídne praktickou výsuvnou QWERTY klávesnici.

Komunikátor nabídne praktickou výsuvnou QWERTY klávesnici.

FOTO: Reuters

Přístroj Pre je považován za stěžejní produkt nejen pro firmu Palm, ale i pro operátora Sprint. Část příznivců předpokládá, že právě Pre bude tím přístrojem, který dokáže snížit poptávku po telefonech iPhone. Někteří z těch, kteří si přišli Pre koupit, sice uvažovali o nákupu telefonu iPhone, ale pak se prý rozhodli počkat.

Nový komunikátor nabídne multidotykový 3,1palcový displej s rozlišením 320 x 480 obrazových bodů. Ten dovolí ovládat celé zařízení dvěma a více prsty. Pomocí něj je možné na displeji například jednoduše roztažením zvětšovat a zmenšovat fotografie. 

Palm Pre s dokovací stanicí

Palm Pre s dokovací stanicí

FOTO: Reuters

Ve výbavě přístroje nechybí ani vestavěný 3Mpx fotoaparát s LED bleskem, satelitní GPS navigace, integrovaný klient pro instant messaging, multimediální přehrávač nebo bezdrátová technologie WiFi pro snadné připojení k internetu.

Úspěch komunikátoru Palm Pre by ale mohl zhatit příchod nové verze iPhonu, na které již Apple pracuje. V pořadí již třetí verze iPhonu by měla být oficiálně představena 17. července letošního roku. [celá zpráva]

Co bude umět nový iPhone

Oproti starší verzi s přídomkem 3G budou nabízeny dvě verze s kapacitou 16 GB a 32 GB. Díky výkonnější baterii by měl nový iPhone vydržet na jedno nabití 1,5krát tolik, než starší varianta. Zároveň by ale měl vzrůst také jeho výpočetní výkon. Kapacita operační paměti by stejně jako takt procesoru měla vzrůst na dvojnásobnou hodnotu.

Vylepšení by se měl dočkat také integrovaný fotoaparát, který byl často terčem kritiky uživatelů. Jeho rozlišení vzroste na 3,2 Mpix a bude schopen natáčet video. Navíc díky novým multimediálním funkcím bude možné video v telefonu editovat a následně jej posílat pomocí MMS zpráv. [celá zpráva]