Srdcem telefonu je výkonný procesor Qualcomm s frekvencí 528 MHz. Rychlý chod zajišťuje také operační paměť o velikosti 256 MB. Fotografie, videa i programy je možné ukládat na paměťovou kartu typu microSD. Díky novým paměťovým kartám tak za cenu okolo tisíce korun můžete vybavit přístroj až 16 GB kartou typu microSDHC.

Celý telefon je postaven na operačním systému Windows Mobile ve verzi 6.1. Integrovaný multimediální přehrávač si tak poradí takřka se všemi běžnými formáty, jaké dokáže přehrát běžný stolní počítač.

Štíhlé tělo komunikátoru je navrženo tak, aby telefon dobře padl do ruky. HTC Snap je tenký necelých 12 mm a je schopen zajistit až osm a půl hodiny hovoru díky 1500 mAh baterii. Výhodou je také ergonomická QWERTY klávesnice, která má stejné rozložení jako klávesnice na počítači nebo notebooku. To značně usnadňuje psaní e-mailů a SMS zpráv.

Vysokorychlostní internetové připojení 3G HSPA konektivita umožňuje snadno a bez zbytečného čekání poslat fotky přátelům, vstupovat do sociálních sítí nebo stahovat velké soubory během cest. Připojit se k internetu můžete také díky technologii WiFi.

Ve standardní výbavě telefonu nechybí ani WiFi adaptér pro připojení k bezdrátovým internetovým sítím, bluetooth pro spárování komunikátoru s handsfree nebo počítačem, či satelitní GPS navigace, kterou lze využívat v automobilu i při chůzi.

Nový komunikátor HTC Snap má rozměry 116,5 x 61,5 x 12 milimetrů a hmotnost 120 gramů. Novinka je již nyní dostupná v českých obchodech za cenu okolo 8 300 korun.

Největší konkurencí novinky jsou manažerské telefony od Nokie. Příkladem může být model E71, který stejně jako HTC Snap nabídne plnohodnotnou QWERTY klávesnici pro pohodlné psaní zpráv.