Nový mobilní telefon Nokia E52 přímo navazuje na svého předchůdce s označením E51. Oproti němu ale vyniká unikátní výdrží baterie, díky které dokáže pracovat bez nabíječky v pohotovostním režimu takřka celý měsíc. Výdrž samozřejmě klesne, pokud telefon budete používat jako satelitní GPS navigaci.

Displej s úhlopříčkou 2,4 palce nabídne rozlišení 240 x 320 obrazových bodů a dokáže zobrazit až 16 miliónů barev. Na zadní straně přístroje nechybí ani 3MPx fotoaparát s diodovým bleskem, který dokáže zaznamenávat videa v rozlišení 640 x 480 pixelů.

Nokia E52

Nokia E52 pracuje s operačním systémem Symbian.

FOTO: Archiv, Novinky

K internetu se s Nokií E52 připojíte pomocí bezdrátového rozhraní WiFi nebo díky rychlým datovým přenosům v sítích UTMS. K telefonu je možné také připojit pomocí technologie bluetooth například handsfree nebo stereofonní sluchátka.

I přes vysokou výdrž ale novince nechybí dostatečný výkon. Procesor telefonu má frekvenci 600 MHz a k dispozici je 60 MB paměti, tu je možné dále rozšířit pomocí paměťových karet typu microSD až o 16 GB.

Telefon má rozměry 116 x 49 x 10 milimetrů a hmotnost 98 gramů. Na trhu by se Nokia E52 měla objevit až ve třetím čtvrtletí letošního roku. Její cena prozatím nebyla stanovena, pohybovat by se ale měla okolo osmi tisíc korun.