Vstupenkou na trh s mobilní reklamou se stala především stále rostoucí návštěvnost mobilních služeb Seznamu. Během prvních dvou měsíců letošního roku na nich uživatelé internetu v mobilu realizovali více než 20 miliónů návštěv a shlédli více než 72 miliónů mobilních stránek.

Služby jsou přizpůsobeny pro více než 1000 typů mobilních telefonů a dostupné u všech tří mobilních operátorů. Mobilní reklama se tak může dostat na displeje více než 13 miliónů mobilních telefonů.

Mobilní zápis na Firmy.cz

České firmy měly dosud příležitost inzerovat jen na webových službách Seznamu. Od 1. dubna jim marketingoví poradci doporučují hned tři možnosti, jak svou prezentaci rychle rozšířit i na mobilní telefony.

Základní informace o firmě plus logo, lokalizaci na mapě nebo fotografie mohou získat buď na tři měsíce, nebo na celý rok. Mobilní zápis je graficky koncipován tak, aby se na displeji mobilního telefonu zřetelně zobrazily veškeré informace včetně názvu firmy i jejího loga.

Díky mobilnímu firemnímu zápisu může zákazník do firmy přímo zavolat nebo si uložit kontakty do adresáře telefonu a to jedním stisknutím tlačítka (Click to). Volání do firmy pak může kdykoliv a kdekoliv opakovat. Součástí mobilního firemního zápisu je také lokalizace na mapě s možností plánování trasy do firmy. Odpadá tak vyhledávání firmy na webu, tisk stránky a opisování kontaktů. Pokud klient chce mobilní zápis na Firmy.cz nejprve vyzkoušet, i pro něj je tu zajímavá možnost - nejjednodušší forma zápisu zdarma.

Bannery na displeji a populární Sklik

Na mobilní verzi Firmy.cz a dalších službách Seznamu si klienti mohou vybrat zajímavou interaktivní prezentaci ve zcela nové bannerové kampani připravené speciálně pro mobilní prostředí. Tyto reklamní formáty velmi účinně podporují především značku firmy. Na mobilu se firmy budou prezentovat bannerem buď jako Sponzor služby nebo formátem Halfleader. Tyto formáty mobilní reklamy dodržují standardy Mobilní marketingové asociace (MMA).

Seznam

:. Místa pro reklamu v mobilních zařízeníchFOTO: Novinky

Kontextovou reklamu podpoří na mobilech populární Sklik. Klienti Seznamu jej mohou využívat hned na pěti mobilních službách Seznamu: vyhledávání prostřednictvím homepage m.seznam.cz nebo na mobilních verzích služeb Firmy.cz. (m.firmy.cz), Novinky.cz (m.novinky.cz), Zboží.cz (m.zboží.cz) nebo Obrázky (m.obrazky.cz).

„Pro Seznam je to milník, vstup do nové éry. Mobilní telefon má v kapse každý a naše služby jsou velmi populární, proto věřím v jejich další, doslova bleskurychlé šíření. Navíc pro inzerenty a naše klienty to otevírá zcela novou škálu možností, jak být daleko těsněji propojen se svými současnými i budoucími klienty“, říká k mobilním produktům Seznamu obchodní ředitel Tomáš Búřil.