Hlavní předností mobilního telefonu Evolve Survivor je jeho pogumované tělo vystužené kovovým rámem, díky kterému je zařízení takřka nerozbitné.

Novinka odolá vlhkosti, dešti, sněhu i pádům. Pokud vám navíc mobilní telefon spadne na zem, měl by přežít i přejetí osobním automobilem.

Mobil poslouží také jako kompas

Telefon je možné používat v -20 °C, ale také v 60 °C. Navíc odolá až 85% vlhkosti. Dobrodružnější jedinci ocení i netradiční funkce, jako je teploměr, tlakoměr, výškoměr nebo kompas.

Neméně zajímavé jsou funkce LED svítilny nebo laserového ukazovátka. Ty je možné používat i pokud je telefon vypnutý.

Pokud se telefonu vybije baterie a nikde není k dispozici elektrická síť, můžete jej nabít pomocí speciální ruční dobíječky. Ta bohužel ale není součástí balení.

Přečtěte si také: Levný notebook pro děti s dotykovým displejem je odolný proti pádům

Paměť telefonu pojme až 300 kontaktů a 100 SMS zpráv. Navíc je možné paměť ještě rozšířit pomocí paměťové karty typu microSD s kapacitou 16 GB. S počítačem Evolve Survivor komunikuje pomocí tradičního USB portu.

Na jedno dobití by měl mobil vydržet pracovat až 450 hodin. Rozměry přístroje jsou 53 mm x 115 mm x 24 mm. Extrémně odolný mobil Evolve Survivor je v současnosti dostupný na našem trhu za cenu necelých pět tisíc korun.

Konkurence od Motoroly si rozumí s Windows

Motorola MC75 patří mezi zařízení typu EDA (Enterprise Digital Assistant), která jsou určena speciálně pro ztížené pracovní podmínky v terénu.

Novinka kombinuje vysokorychlostní přístup k hlasu a datům s podporou 3G sítí založených na HSDPA a CDMA-EVDO (Rev A) standardech pro bezdrátovou komunikaci.

:. Zařízení je postaveno na platformě Microsoft Windows Mobile 6.0. Foto: Archiv

Odolné EDA zařízení nabídne bezdrátové připojení k internetu pomocí standardu WiFi 802.11a/b/g a 2megapixelovou digitální samozaostřovací kameru.

Srdcem zařízení je procesor společnosti Intel, konkrétně se jedná o model XScale PXA270 s frekvencí 624 MHz. Počítačové nadšence dozajista potěší, že zařízení pracuje pod operačním systémem Microsoft Windows Mobile 6.0.