Větší domácí rival společnosti LG, koncern Samsung Electronics, v úterý přitom oznámil, že v polovině měsíce uvede na korejský trh model Omnia s dotekovou obrazovkou a s operačním systémem Windows Mobile 6.1 právě od Microsoftu. Operátorem bude SK Telecom.

Microsoft se snaží prosazovat svůj operační systém pro mobilní telefony Windows Mobile v konkurenci Symbianu, za nímž stojí největší světový výrobce mobilů Nokia a s nímž pracují dvě třetiny takzvaných chytrých mobilů ve světě. Tyto přístroje fungují jako malý kapesní počítač.

Rivaly Microsoftu jsou na tomto poli ještě společnost Research in Motion se svými telefony Blackberry a podnik Apple s multimediálním iPhonem. Ve hře je i software Android od amerického internetového vyhledávače Google. LG i Samsung jsou přitom členy nadace Symbian Foundation, která vyvíjí i modely opírající se o Android.

Analytici připomínají, že spolupráce LG a Samsungu pokračuje delší dobu a že nové smlouvy jsou jen jejím posílením. "Konkurence na trhu chytrých telefonů je čím dál ostřejší a výrobci z Jižní Koreje mají v případě Symbianu jisté slabiny. Proto je rozumné, že své aliance prohlubují," citovala analytika Korea Investment & Securities agentura Reuters.